29th Raja Muda Selangor International Regatta 2018   
26 Event Entries, as of 2019-03-24 16:37:34 (updated every 10 minutes)
IRC boats without a current certificate are shown as TCC 0.
All NON-IRC TCC shown are provisional until FINAL participants list is issued at registration.
Any changes to TCC are for system testing only.
Class Hull Name TCC Type Owner Skipper P.I.C.
0 2 THA72 1.403 TP52 Tom/ Kevin Whitcraft Kevin Whitcraft Pom Green
1 13 Ulumulu 1.366 TP52 Troy Yaw Jeremy / Tiffany Koo Jeremy Koo
1 11 Windsikher 1.366 Welbourn 52 Custom Sarab Jeet Singh Sarab Jeet Singh Sarab Jeet Singh
1 15 Mandrake III 1.196 Ker Sydney GTS 43 F.Kinmonth/ N.Burns F.Kinmonth/ N.Burns F.Kinmonth/N.Burns
1 16 Ramrod 1.166 Farr 40 Craig Douglas / Gordon Ketelbe Gordon Ketelbey / Craig Dougla Craig Douglas
1 17 Kannu 1.119 MC 31 Jega Muniandy J Camps/J Muniandy/A Parkes Jeremy Camps/Jega Muniandy
2 28 Antipodes 1.382 Smith 72 Custom Geoff Hill Geoff Hill Alan Tillyer
2 24 Zuhal 1.296 FARR 520 CR/T Malaysian Armed Forces Salleh Ahmad Salleh Ahmad
2 20 Shahtoosh 1.280 custom built sloop Peter Cremers Peter Cremers Bryan Tse
2 22 Janda Baik 1.208 DK 46 Dato Khalilur Rahman Alan Smith Khairul Zakaria
4 41 Insanity 1.103 Beneteau First 45 Tricia Especkerman John Kara John Kara
4 43 Red Rum 1.088 A 40 S Manning P OMalley S Manning P OMalley Steve Manning
4 40 Prime Factor 1.048 IOR Farr 40 Max Palleschi Max Palleschi Max Palleschi
4 42 Nijinsky 0.992 J 92S Jeff Harris Alessandro Lodovelli Alessandro Lodovelli
5 57 Barbas 1.101 Northwind 60 DS Paul Hopkins Paul Hopkins Paul Hopkins
5 53 Iseulta 0.998 Bavaria Tristram Denyer Tristram Denyer Tristram John Denyer
5 55 VG Offshore 0.977 Dehler 38 (1989) Rama Rama Rama Menon
5 56 Nafi 0.965 Jeanneau Sun Odyssey Effindi Ismail Norma Noordin Yeo Cheng Kwan
5 50 Lady Bubbly 0.953 Naut 40 Chris Mitchell Chris Mitchell Chris Mitchell
5 51 Millennium 2 0.942 Hunter 326 Ken Yap Ken Yap Ken Yap
6 64 Marikh 0.917 Contessa 32 Royal Malaysian Navy Hasani Hassan Hasani Hassan
6 63 Rona 0.815 Classic Ketch David McKeown David McKeown Prakash Reddy
6 61 Esperanza 0.785 William Garden, Seal Florian Zeh Florian Zeh Florian Zeh
6 62 Eveline 0.738 Gaff rigged Cutter Dato Richard Curtis James Lee Dato Richard Curtis
7 71 SHK Scallywag Fuku bld. 1.459 orma 60 tri Seng Huan Lee/ fuku David Witt David Witt
7 72 Angela 1.057 ANTRIM 40 Goran Andersson Goran Andersson Goran Andersson
Online registration services provided by BCSI (AsianRegattas/OARS321) - contact   www.asianregattas.com